Dąb Dębno zaczyna nowy sezon. Mecze w Słońsku

Drużyna Dębu Dębno rozpoczyna walkę w nowym sezonie IV ligi zachodniopomorskiej. W zespole trenera Marcina Domagały doszło do kilku roszad kadrowych, a sporą zmianą jest rozgrywanie ligowych meczów na stadionie w Słońsku.

Obecnie na Stadionie Miejskim przy ulicy Gorzowskiej w Dębnie trwa wymiana murawy na płycie głównej. Wobec takiej sytuacji zarząd klubu był zmuszony przenieść domowe spotkania na inny obiekt, a wybór padł na nowo wybudowany stadion w Słońsku.

Początkowo mecze miały być rozgrywane w Mieszkowicach, ale z przyczyn licencyjnych i infrastrukturalnych zarząd musiał z tego pomysłu zrezygnować. Ważnym argumentem przy wyborze stadionu były również wymagania finansowe za wynajem obiektu. Do Słońska jest bowiem 10 km dalej. Zarząd Klubu stara się zorganizować na pierwszy mecz do Słońska autokar dla kibiców za przysłowiową złotówkę. Wszystko zależy od liczby chętnych kibiców.

Tymczasem w przerwie letniej doszło do kilku roszad kadrowych. W nadchodzącym sezonie w barwach Dębu nie zobaczymy już Oskara Szczepanika, który podpisał kontrakt ze Świtem Skolwin. Ponadto na odejścia zdecydowali się Andrzej Swakowski (Czarni Browar Witnica), Jakub Cerazy (Orzeł Wałcz) oraz Mateusz Żugaj (Chrobry Głogów).

To zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Domagałę dołączyło jednak kilka ciekawych postaci. Wśród nich jest Jakub Klimko z Pogoni Szczecin, który wiosnę spędził na wypożyczeniu w Chemiku Police. Ponadto umowy z Dębem podpisali Alan Filipczyk z UKS Dwójka Kostrzyn nad Odrą oraz Łukasz Jackowski grający w Myśli Dargomyśl. Do drużyny dołączyło również dwóch piłkarzy z juniorów - Patryk Bernarczyk i Grzegorz Nadzikiewicz. Kadra zepołu liczy obecnie 21 osób.

Pierwszy mecz drużyna ,,Dębu,, rozegra w sobotę 15.08.2015 o godz.18 na wyjeżdzie w Goleniowie z INĄ .

Terminarz domowych meczów Dębu Dębno w rundzie jesiennej /mecze rozgrywane w Słońsku /wstęp bezpłatny/:
22.08.2015 r. godz. 1600 Dąb Dębno – Hutnik Szczecin
05.09.2015 r. godz. 1600 Dąb Dębno – Astra Ustronie Morskie