Iskra Białogard - Dąb Dębno (zapowiedź meczu)

Po bardzo długiej przerwie na boiska wracają zespoły występujące w rozgrywkach czwartej ligi zachodniopomorskiej. Sobotnie popołudnie zapowiada nam szczególnie sporą dawkę piłkarskich emocji w Białogardzie, gdzie piłkarze miejscowej Iskry podejmą zespół Dębu Dębno. Początek starcia zaplanowano na godzinę 14:00.

Drużynę Dębu Dębno już na inaugurację zmagań czeka ciężki bój na wyjeździe z tegorocznym beniaminkiem, Iskrą Białogard. Podopieczni trenera Pawła Drozdowskiego w poprzednim sezonie niemal w pył zmietli rozgrywki klasy okręgowej wyprzedzając aż o dwanaście punktów drugi w tabeli Lech Czaplinek. Białogardzianie łącznie w trzydziestu spotkaniach uzbierali bowiem aż 72 "oczka", co tylko utwierdza w przekonaniu, że z beniaminkiem trzeba będzie się liczyć.

Kibiców Iskry Białogard optymizmem mogą napawać również wyniki letnich sparingów. Drużyna prowadzona przez trenera Pawła Drozdowskiego kilka dni temu wygrała pewnie 4-0 z Gryfem Polanów, a wcześniej potrafiła zremisować 1-1 z Gwardią Koszalin oraz Astrą Ustronie Morskie. Warto również wspomnieć o skromnym zwycięstwie białogardzian 1-0 z koszaliński Bałtykiem.

Sobotnie popołudnie zapowiada nam się naprawdę emocjonująco, tym bardziej, że gospodarze meczu nie mogą absolutnie zlekceważyć zawodników Dębu Dębno. Podopieczni trenera Marcina Domagały na pewno nie osłabili się w przerwie letniej, a zespół opuścił jedynie obrońca Sebastian Chuchnowski. W nowym sezonie biało-zielonych barw będą natomiast bronili Paweł Rosadziński z Morzycka Moryń oraz Mateusz Cacaj z Santosu Sarbinowo. To jednak nie koniec, ponieważ do treningów z drużyną wrócił również Jarosław Gluza.

Wyniki kontrolnych spotkań Dębu nie napawają być może optymizmem, ale pamiętajmy, że to tylko sparingi, a formę zawodników zweryfikuje liga. Dębnianie zremisowali z Osadnikiem Myślibórz, a ponadto musieli uznać wyższość Czarnych Witnica oraz Odry Chojna.

Każdy kibic z pewnością nie może już doczekać się sobotniego pojedynku. Jedno jest pewne - żaden z zespołów nie położy się na boisku i punktów za darmo nie odda. Możemy spodziewać się wyrównanego boju. Przypomnijmy, że początek boju o ligowe punkty zaplanowano na godzinę 14:00.