Ruchy transferowe w Dębie Dębno

Drużyna Dębu Dębno w najbliższą sobotę zainauguruje zmagania w rundzie wiosennej IV ligi zachodniopomorskiej. Tymczasem zimą w klubie z Gorzowskiej doszło do kilku zmian kadrowych, a szeregi zespołu Marcina Domagały zasiliło kilku ciekawych zawodników.

Przedstawiciele Dębu Dębno w przerwie zimowej zamierzali sprowadzić do zespołu nowego zawodnika grającego na pozycji środkowego obrońcy. Ta sztuka się udała, a na wiosnę biało-zielonych barw będzie bronił 23-letni Dawid Bidny grający ostatnio w 3-ligowym Chemiku Police.

To jednak nie koniec zimowych wzmocnień Dębu, ponieważ oficjalnie zatwierdzono już Mikołaja Sadowskiego z zespołu juniorów UKP Zielona Góra. 20-letk pochodzi z Kostrzyna nad Odrą, podobnie jak Piotr Siembida. Środkowy pomocnik został wypożyczony do 30 czerwca z TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą.

Na wiosnę w barwach dębnowskiego zespołu będziemy mieli okazję oglądać również Jakuba Cerazego. 21-letni piłkarz może grać na pozycji lewego pomocnika lub obrońcy. Były zawodnik Arkonii Szczecin grał ostatnio w niemieckim Prenzlauer SV Rot-Weiss. Rywalizację w pomocy ma podnieść również Mateusz Żugaj. 16-letni zawodnik grał w juniorach UKP Zielona Góra, jednak wrócił do szkoły w Boleszkowicach, skąd został wypożyczony do końca sezonu.

W bramce Dębu Dębno zobaczymy z kolei Ukraińca, a kontrakt z klubem podpisał Witalij Prokop grający ostatnio w drugiej lidze ukraińskiej. Mierzący 189 centymetrów zawodnik grał ostatnio dla Kremina Krzemieńczuk. W jego przypadku oraz Jakuba Cerazego klub czeka na certyfikaty z zagranicy. Dopiero wtedy będą mogli zagrać w oficjalnym spotkaniu IV ligi zachodniopomorskiej.