Dąb Dębno - Ina Goleniów (zapowiedź meczu)

W najbliższą sobotę zespół Dębu Dębno czeka kolejne ciężkie starcie w rozgrywkach IV ligi zachodniopomorskiej. Podopieczni trenera Marcina Domagały po ostatnim remisie z Osadnikiem Myślibórz zagrają tym razem na własnym obiekcie z drużyną Iny Goleniów. Początek boju zaplanowano na godzinę 15:00.

Tabela IV ligi pozwala nam wierzyć, że w sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Gorzowskiej zobaczymy kapitalne widowisko. Piłkarze Dębu Dębno po ostatnim remisie 1-1 z zespołem Osadnika Myślibórz mają na koncie siedemnaście punktów, a więc tyle samo co, myśliborzanie i... Ina Goleniów, z którą przyjdzie nam zagrać właśnie w sobotę. Podopieczni trenera Zbigniewa Gumiennego w ubiegły weekend po dwóch bramkach Radosława Wiśniewskiego zdołali wygrać na wyjeździe 2-1 z Gryfem Kamień Pomorski.

Bilans meczów Dębu i Iny w tym sezonie jest identyczny. Oba zespoły wygrały pięć spotkań, dwa zremisowały i tyle samo razy przegrały. Dębnianie mogą jednak pochwalić się lepszym stosunkiem bramek - strzelili ich 22, natomiast Ina 16. Co ciekawe, jedni i drudzy stracili po 12 goli.

Warto jeszcze spojrzeć na wyniki obu drużyn w poprzednim sezonie. W Goleniowie piłkarze Dębu wygrali 3-1, a bramki dla biało-zielonych strzelali wówczas Roman Majchrzak, Damian Kuśnierczak i Mateusz Laska. W rewanżowym starciu w Dębnie ponownie lepsi okazali się zawodnicy z południa województwa. Tym razem wygrali 5-1. Wówczas po dwa gole dla drużyny zdobyli Damian Kuśnierczak i Łukasz Dłubis, a piąte trafienie dołożył jeszcze Oskar Szczepanik.

Wydaje się, że w tym sezonie tak łatwo już nie będzie, chociaż pamiętajmy, że futbol jest nieobliczalny. Wszystkich kibiców zapraszamy na Stadion Miejski w Dębnie. Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 15:00.