Trener Wierzbicki po meczu z Piastem Chociwel

Drużyna Dębu Dębno w sobotnie popołudnie wywiozła z Chociwla trzy punkty. Biało-zieloni wygrali 1-0 z miejscowym Piastem. Poznajcie pomeczową wypowiedź trenera Gracjana Wierzbickiego.

Gracjan Wierzbicki (trener Dębu Dębno): Na początku wielkie podziękowania dla zespołu z Chociwla. Mieliśmy nieoczekiwane problemy techniczne z dotarciem punktualnie na spotkanie, ale rywale wyrazili zgodę na rozpoczęcie meczu 10 minut później niż był zaplanowany.

Niestety, zamieszanie przełożyło się na naszą początkową dyspozycję w spotkaniu. Już w pierwszej minucie mogliśmy stracić gola. Udało nam się jednak bardzo szybko wejść w rytm i z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wczoraj brakowało nam przede wszystkim skuteczności, a w końcowej fazie meczu niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę rywalom.

Jest nad czym pracować, ale bardzo cieszy kolejne zwycięstwo. Drugi mecz bez straconego gola i przede wszystkim nasza dobra postawa na boisku. Mimo to nie możemy popadać w euforię, liga dopiero nabiera rozpędu. W następnej kolejce podejmiemy zespół z Sądowa, który na pewno jest faworytem, ale to my gramy u siebie i zrobimy wszystko co możemy, żeby jak najlepiej zaprezentować się przed naszymi kibicami.