Zapowiedź meczu Dąb - Biali

Kibice w samym Dębnie choć inie tylko są zgodni, po dwóch kolejnych zwycięstwach przed piłkarzami Dębu przeszkoda zupełnie innego 'kalibru'. Na zakończenie XIX kolejki szczecińskiej Okręgówki do Dębna zawita ekipa Białych Sądów, jedna z solidniejszych drużyn tej ligi.

I niech nie zmyli nikogo fakt ,że to malutka wioska bo potencjał mają ogromny, nie chodzi tu już nawet o same nazwiska bo postać Grzegorza Gicewicza czy Tomasza Pustelnika nie jest obca w regionie, a z drugiej strony patrząc nie tacy zawodnicy witając do Dębna wyjeżdżali z niego bez punktów.

Do pozycji w tabeli ekipy z Sądowa zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić, potrafili urwać punkty swego czasu nawet tym ”większym od siebie”. Na chwilę obecną zajmują czwartą lokatę z37. punktami i urwanie im punktu a co dopiero trzech oczek nie będzie łatwym zadaniem. W niedzielne popołudnie czekają Nas nie lada emocje na stadionie miejskim w Dębnie.

W ostatniej kolejce Biali pokonali u siebie Gavię Choszczno 2:0 po dwóch trafieniach niezawodnego Gicewicza który w przeszłości reprezentował barwy Drawy Drawska Pomorskiego czy Gryfa Wejherowo na szczeblu II ligi.

W trzech meczach rundy wiosennej ekipa z Sądowa zgromadziła sześć punktów, tyle samo co ich niedzielny przeciwnik, drużyna z Dębna, która w ubiegłą sobotę po latach niepowodzeń w końcu odczarowała stadion w Chociwlu pokonując tamtejszego Piasta 1:0 po trafieniu Kacpra Wiarusa. Dwa tygodnie temu natomiast Dąb na własnym terenie pokonał Zorzę Dobrzany 2:0 więc niedzielne starcie (godz.16.00) jak już wspominaliśmy będzie trzecim z rzędu meczem o komplet punktów lecz zadanie arcytrudne.

Niedzielne zawody poprowadzi sędzia Piotr Bitel.