Kluczevia - Dąb (zapowiedź meczu)

Na zakończenie zmagań w rundzie jesiennej piłkarzy Dębu Dębno czeka wyjazdowe spotkanie w Stargardzie Szczecińskim z miejscową drużyną Kluczevii. Początek sobotniego boju zaplanowano na godzinę 11:00.

Tradycyjnie na początku zapowiedzi warto przeanalizować dotychczasową grę najbliższego przeciwnika Dębu. Drużyna Kluczevii nie będzie najlepiej wspominała zmagań w rundzie jesiennej, ponieważ z dorobkiem zaledwie dwunastu punktów zajmuje dopiero czternaste miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Narkuna wygrał trzy spotkania, tyle samo razy remisował i aż ośmiokrotnie przegrywał. Stargardzianie strzelili łącznie 19 bramek, tracąc ich 32.

Ciekawostką jest niewątpliwie fakt, że zespół Kluczevii więcej punktów zdobył na wyjazdach niż grając przed własną publicznością. Słabe wyniki nie oznaczają jednak, że zawodników Dębu czeka w sobotę spacerek. Niech świadczy o tym choćby ostatnia wyjazdowa wygrana 1-0 z Sarmatą Dobra. Kilka dni wcześniej stargardzianie zdołali urwać punkty Odrze Chojna, a 8 listopada nieznacznie przegrali z Osadnikiem Myślibórz. Dodajmy, że aktualnie najskuteczniejszymi strzelcami zespołu są Tomasz Królak (5 bramek) i Kamil Bartoszyński (4 bramki).

Skład Kluczevii w ostatnim meczu z Sarmatą: Arkadiusz Spychaj - Mariusz Nowicki, Patryk Szczygielski, Radosław Surma, Bartłomiej Zagrobelski - Jakub Prokopiak, Przemysław Wolski (80' Wiktor Laban), Tomasz Królak, Kamil Bartoszyński, Artur Kościukiewicz (37' Łukasz Bulik) - Grzegorz Bielicki.

Tymczasem zespół Dębu Dębno dzięki ostatniej wygranej 1-0 z Darzborem Szczecinek zapewnił sobie fotel wicelidera w przerwie zimowej. Podopieczni trenera Marcina Domagały mają obecnie na koncie 29 punktów tracąc 5 do liderującego Świtu Skolwin. Warto jednak pamiętać, że szczecinianie zakończyli już rundę jesienną, więc w przypadku pokonania Kluczevii, biało-zieloni zbliżą się do Świtu na 2 punkty.

Spotkanie 15. kolejki IV ligi zachodniopomorskiej Kluczevia - Stargard Szczeciński - Dąb Dębno zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 22 listopada 2014 roku. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00.